Vedení společnosti

RNDr. Evžen Korec, CSc.

Po absolvování studijního oboru Molekulární biologie a Genetika na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze pracoval RNDr. Evžen Korec, CSc. dlouhodobě jako vědecký pracovník v Ústavu molekulární genetiky Československé akademie věd a po získání vědecké hodnosti CSc. v oboru onkologie pracoval v řadě špičkových evropských univerzit, např. v Göttingenu, Londýně a Paříži. Podílel se na řadě projektů a stal se spoluautorem 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky a více než 20 vědeckých publikací ve špičkových světových časopisech. Jeho nejvýznamnější publikace jsou uvedeny v databázi Publication in Medicine.

Po návratu ze zahraničí v roce 1992 založil developerskou společnost EKOSPOL. Již 30 let je jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. EKOSPOL ušel za 30 let dlouhou cestu až k pozici lídra rezidenčního developmentu v České republice, kterou si dlouhodobě drží. EKOSPOL realizoval 58 velkých developerských projektů a dal nový domov deseti tisícům spokojených zákazníků.

Zkušenosti, které za 30 let podnikání získal, často publikuje a pravidelně se vyjadřuje k otázkám problematiky rezidenčního developmentu, stavebnictví, trhu s bydlením a k hypotečnímu trhu. Podle monitoringu Anopress je dlouhodobě mediálně nejcitovanější osobností v oblasti developmentu. Pravidelně přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je autorem knih Co je v domě, není pro mě!, Pozemky ukrývají poklady, Koupě bytu pod lupou, Jak jsem zachránil zoo v Táboře, Noční život v ZOO Tábor, Jak prodloužit život vašeho psa, Chov psů - příručka zodpovědného chovatele a Jak chráníme ohrožené druhy - Od záchrany ZOO Tábor k pomoci zvířatům v nouzi . Knihy o psech byly přeloženy do mnoha jazyků a vydány v mnoha zemích světa. K dostání jsou v knihkupectvích a na e-shopu ZOO Tábor.

RNDr. Evžen Korec, CSc. je zařazen mezi významné osobnosti České republiky v encyklopedii „Who is ...?“, publikované švýcarským nakladatelstvím Hübners Who is Who, v encyklopedii „Kdo je kdo? Osobnosti české současnosti“ vydavatele M. Třeštíka a v evropské encyklopedii „Britishpedia - Encyklopedie osobností České a Slovenské republiky“.

RNDr. Evžen Korec, CSc. byl oceněn cenou Manažer odvětví v segmentu výstavby nemovitostí, pronájmu a developmentu při udílení cen v soutěži Manažer roku 2012, která je nejprestižnější manažerskou soutěží v České republice.

V roce 2015 se RNDr. Evžen Korec, CSc. stal majitelem Zoologické zahrady Tábor, které hrozil zánik a rozprodej nebo utracení zvířat. Protože má však zvířata velmi rád a jejich osud mu není lhostejný, rozhodl se zoo zachránit. Už v červnu roku 2015 se podařilo ZOO Tábor znovu otevřít pro veřejnost a společnost EKOSPOL se zároveň stala generálním sponzorem této zoologické zahrady.

Po absolvování studijního oboru Molekulární biologie a Genetika na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze pracoval RNDr. Evžen Korec, CSc. dlouhodobě jako vědecký pracovník v Ústavu molekulární genetiky Československé akademii věd a po získání vědecké hodnosti CSc. v oboru onkologie pracoval na řadě špičkových evropských univerzit, např. v Göttingenu, Londýně a Paříži. Podílel se na řadě projektů a stal se spoluautorem 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky a více než 20 vědeckých publikací ve špičkových světových časopisech. Jeho nejvýznamnější publikace jsou uvedeny v databázi Publication in Medicine.

Po návratu ze zahraničí v roce 1992 založil developerskou společnost EKOSPOL. Již 30 let je jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. EKOSPOL ušel za více než čtvrt století dlouhou cestu až k pozici lídra rezidenčního developmentu v České republice, kterou si dlouhodobě drží. EKOSPOL realizoval 58 velkých developerských projektů a dal nový domov deseti tisícům spokojených zákazníků.

Zkušenosti, které za 30 let podnikání získal, často publikuje a pravidelně se vyjadřuje k otázkám problematiky rezidenčního developmentu, stavebnictví, trhu s bydlením a k hypotečnímu trhu. Podle monitoringu Anopress je dlouhodobě mediálně nejcitovanější osobností v oblasti developmentu. Pravidelně přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je autorem knih Pozemky ukrývají poklady, Co je v domě, není pro mě!, Koupě bytu pod lupou, Jak jsem zachránil zoo v Táboře, Noční život v ZOO Tábor, Jak prodloužit život vašeho psa, Chov psů - příručka zodpovědného chovatele a Jak chráníme ohrožené druhy - Od záchrany ZOO Tábor k pomoci zvířatům v nouzi . Knihy o psech byly přeloženy do mnoha jazyků a vydány v mnoha zemích světa. K dostání jsou v knihkupectvích a na e-shopu ZOO Tábor. RNDr. Evžen Korec, CSc. je zařazen mezi významné osobnosti České republiky v encyklopedii „Who is ...?“, publikované švýcarským nakladatelstvím Hübners Who is Who, a v encyklopedii „Kdo je kdo? Osobnosti české současnosti“ vydavatele M. Třeštíka a v evropské encyklopedii Britishpedia - Encyklopedie osobnosti České a Slovenské republiky.

RNDr. Evžen Korec, CSc. byl oceněn cenou Manažer odvětví v segmentu výstavby nemovitostí, pronájmu a developmentu při udílení cen v soutěži Manažer roku 2012, která je nejprestižnější manažerskou soutěží v České republice.

V roce 2015 se RNDr. Evžen Korec, CSc. stal majitelem Zoologické zahrady Tábor, které hrozil zánik a rozprodej nebo utracení zvířat. Protože má však zvířata velmi rád a jejich osud mu není lhostejný, rozhodl se zoo zachránit. Už v červnu roku 2015 se podařilo ZOO Tábor znovu otevřít pro veřejnost a společnost EKOSPOL se zároveň stala generálním sponzorem této zoologické zahrady.

Nejcitovanější osobnost českého developmentu

2010 - 2020 opakovaně nejcitovanější osobnost českého developmentu

Společnost EKOSPOL dominuje žebříčkům citovanosti

Společnost EKOSPOL také dominuje žebříčkům citovanosti v letech 2010 - 2020

Přednášky

Často přednáší na VŠE a nejvýznamnějších konferencích


Manažer roku 2012

V roce 2013 byl Evžen Korec oceněn prestižní cenou Manažer odvětví v segmentu výstavby nemovitostí, pronájmu a developmentu při udílení prestižních cen Manažer roku 2012.


Zoo Tábor

V roce 2015 se Evžen Korec stal majitelem ZOO Tábor, které hrozil úplný zánik a rozprodání stovek druhů zvířat. Po několika měsících byla zoo opět otevřena a za prvního půl roku provozu prošlo jejími branami více než 50 000 návštěvníků. ZOO Tábor se specializuje na chov druhů, které jsou ohroženy a jejichž populace se neodvratně zmenšuje. Jedním z klíčových programů ZOO Tábor je program reintrodukce, tedy zpětného návratu, zubra evropského do české přírody, na němž spolupracuje s neziskovou organizací Česká krajina a s Biotechnologickým centrem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Více o naší zoo


Nejzajímavější publikované profily a rozhovory RNDr. Evžena Korce, CSc.