Lhát při přijímacím řízení se nevyplácí, přesto to zájemci o novou práci stále zkouší

Lepší vzdělání, delší praxe, bohatší zkušenosti. To jsou nejčastější oblasti, v nichž zájemci o novou práci při přijímacím řízení klamou. Snaží se udělat lepším, místo toho ale svou šanci na získání vysněného postu zcela ztratí. Zkušení personalisté totiž lež velmi snadno odhalí a takového zájemce ihned vyřadí. Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy. Platí to i při hledání nové práce.

„Lidé mají obecně tendenci dělat se lepšími, než ve skutečnosti jsou. Setkáváme se s tím pravidelně i při pročítání životopisů zájemců o některou z vypsaných pozic. Nejčastěji uchazeči klamou v dosaženém vzdělání a dosavadní praxi. Někdy jsou tyto lži velmi průhledné a odhalíme je v podstatě obratem. Jiné nesrovnalosti pak vyplují na povrch při osobním pohovoru. Často se totiž stává, že uchazeč o konkrétní pozici ´plave´ v odborných věcech, o nichž přitom tvrdil, že jim rozumí,“ říká zástupce ředitele personálního sektoru developerské společnosti Ekospol Dan Kazda a dodává, že na nadhodnocené zkušenosti se někdy přijde až během zaměstnání, kdy nový zaměstnanec není schopný samostatně vykonávat odbornou náplň své práce. „V takovém případě jde ale hlavně o selhání personalisty, že lež zájemce o práci neodhalil včas,“ dodává personalista Kazda.

Více čtěte zde:

https://moneymag.cz/ekonomika/lhat-pri-prijimacim-rizeni-se-nevyplaci-presto-to-zajemci-o-novou-praci-stale-zkousi.c0219c9b