Stavebnictví za vrcholem a trh dál prahne po bytech

České stavebnictví v listopadu stagnovalo. Počet zahájených bytů sice vzrostl o 14,2 procenta, povolování staveb ale stále vázne. Zatím nic nenaznačuje, že by měl nastat obrat k lepšímu.

Stavební produkce v listopadu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,3 procenta a bez očištění stagnovala na stejné úrovni. V říjnu přitom ještě české stavebnictví rostlo po očištění o devět procent a bez očištění dokonce o 10,4 procenta. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

...

Stavební úřady vydaly v listopadu 6 8828 stavebních povolení, což je meziročně o 2,4 procenta méně. Počet zahájených bytů meziročně vzrostl o 14,2 procenta na 2 962 bytů v bytových domech. V Praze zahájily stavební firmy celkem 531 bytů.

„V podstatě až v jedenáctém měsíci do statistiky výrazněji promluvilo hlavní město. Výrazně tak vylepšily říjnovou statistiku, podle níž se v Praze nezačal stavět ani jeden nový byt v rezidenčním projektu,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.

Celý článek čtěte zde: