Praha se zmítá v bytové krizi. Pomůžou nová opatření vedení města?

Lednová mrazy dopadly i na stavebnictví. Stavební výroba se propadla nejvýrazněji od března 2013. V celé republice se sice staví více bytů než před rokem, situace v Praze ale zůstává kritická. Vedení hlavního města proto zavedlo nová opatření, kterými chce bytovou výstavbu rozhýbat.

Stavební výroba se v lednu meziročně propadla o 13,2 %, což je nejvýraznější pokles od března 2013. Důvodem je především vysoká srovnávací základna z ledna loňského roku, kdy stavební výroba díky teplému počasí vzrostla téměř o třetinu. Ve srovnání s prosincem ale stavebnictví posílilo o 2,9 %. Vyplývá to z nejnovějších údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

...

Situace v hlavním městě ale zůstává kritická. V lednu bylo v Praze dokončeno 304 nových bytů v bytových domech a 61 v rodinných domech. Pražské stavební úřady v prvním měsíci letošního roku vydaly povolení na pouhých 98 bytů v bytových domech a 15 v rodinných domech.

„Necelá stovka zahájených bytů je mizerné číslo, které jen prohloubí nedostatečnou nabídku dostupných bytů. Prahu v tomto ukazateli v prvním měsíci letošního roku předběhly netradičně Liberecký kraj (390 zahájených bytů v bytových domech) a Jihočeský kraj (129 zahájených bytů v bytových domech). Zde statistiku ovlivnilo několik větších rezidenčních projektů,“ uvedl Evžen Korec, předseda představenstva a generální ředitel Ekospolu.

Celý článek čtěte zde:

https://www.hypoindex.cz/clanky/praha-se-zmita-v-bytove-krizi-pomuzou-nova-opatreni-vedeni-mesta/