Nová výstavba: Ekospol chystá dostupné byty i přestavbu brownfieldu

Do situace na pražském trhu s bydlením výrazně promlouvá Ekospol. Během několika let plánuje postavit tisíce nových bytů v několika připravovaných projektech.

Developer v loňském roce jeden z nich dokončil. „Na konci loňského roku jsme dokončili poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy – Panorama Kyje. Zde během deseti let vyrostla zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů i vlastní zastávkou MHD,“ uvedl generální ředitel Ekospol Evžen Korec.

Prémiové i dostupné byty
V letošním roce či na začátku roku 2020 Ekospol dokončí stavbu desítek prémiových bytů v Michli. Další podobný projekt letos zahájil. Myslí ale nejen na náročnější klientelu, ale do svého portfolia chystá i cenově dostupné byty.

„Na přelomu letošního a příštího roku dokončíme stavbu prémiového projektu Michelské zahrady, který v rámci jednoho viladomu nabídne 36 nadstandardních bytů. Letos jsme zahájili stavbu 160 výjimečných bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. Jde o jeden z cenově nejdostupnějších rezidenčních projektů na trhu, nejlevnější byt vyšel na 2,8 milionu korun, což je hluboko pod celopražským průměrem,“ popsal Korec. V bytovém komplexu Michelské zahrady již přitom zbývá ke koupi zhruba třetina bytů.

Ekorezidence v Hodkovičkách láká zájemce na zajímavou lokalitu a klidnou a výhledy na Vltavu. Jak už vyplývá z názvu, developer klade důraz také na energetickou úspornost, byty spadají do kategorie B.

Více čtěte zde:

https://www.hypoindex.cz/clanky/nova-vystavba-ekospol-chysta-dostupne-byty-i-prestavbu-brownfieldu/