Nejlépe si nový byt vyberete v Praze 5, v centru zůstává nabídka velmi nízká

Počet dostupných nových bytů v nabídkách developerů zůstává na pražském rezidenčním trhu stále velmi nízký. Přesto existují lokality, kde si zájemci o nové bydlení vyberou lépe než jinde. Dlouhodobě se nejvíce bytů nabízí v katastru Prahy 5, na začátku letošního roku si zde lidé mohli vybírat z celkem 884 nových bytů. Naopak v nejužším centru Prahy je situace zcela opačná – ceníky developerů zde zejí prázdnotou. Vyplývá to z podrobných statistik developerské společnosti Ekospol, která pražský rezidenční trh monitoruje už více než 13 let.

Počet dostupných nových bytů v cenících developerů se už několik let pohybuje pod hranicí tři a půl tisíc. Nabídka tak ani zdaleka nepokryje celoroční poptávku po novém bydlení. Některé lokality se však tomuto dlouhodobému trendu vymykají. „Nejlepší výběr je stále v Praze 5, kde developeři nabízí celkem 884 nových bytů. Druhou pozici si drží Praha 9 s 652 nabízenými byty. O poslední medailovou pozici se přetahují Praha 4 (593 nabízených bytů) a Praha 10 (557 nabízených bytů),“ přibližuje statistiky generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Naopak na druhé straně žebříčku nabízených bytů zůstávají centrální části hlavního města. „Pouhých pět nových bytů nabízejí aktuálně developeři v Praze 1, což je oproti minulému roku výrazný propad. Ještě loni si totiž mohli zájemci v této lokalitě vybírat z šesti desítek bytů. Na předposlední příčku se propadla Praha 3 se 172 nabízenými byty. Několik nových rezidenčních projektů umožnilo Praze 2 odpoutat se od předposledního místa. Na něj se však v následujících čtvrtletích zcela jistě vrátí,“ tvrdí Korec.


Více čtěte zde:

https://retrend.cz/novinky/rezidencni-bydleni-a-hotely/nejlepe-si-novy-byt-vyberete-v-praze-5/