Metro zdražuje bydlení v Praze. Žebříček vede okolí Staroměstské

Zájemci o lukrativní bydlení musejí sáhnout hlouběji do kapsy, pokud chtějí bydlet v dosahu městské podzemky. Adresy pro velmi bohaté klienty jsou zejména v historickém centru Prahy.

Bydlení u metra ve vysočanském brownfieldu vyjde dráž než u Kunratického lesa na Roztylech. Vyplývá to z takzvaného Metroindexu na portálu CenovaMapa.org. Důvodem jsou v tomto případě nové byty, které se nyní staví zejména v okolí stanice Kolbenova.


Žebříček nejdražších lokalit u metra vede dlouhodobě stanice Staroměstská, kde už průměrné ceny přesáhly 178 tisíc korun za čtvereční metr. Následuje Malostranská s necelými 160 tisíci za metr čtvereční. Kromě historického jádra Prahy se k místům pro nejbohatší řadí také Národní třída, Náměstí Republiky, Karlovo náměstí, Můstek, Muzeum a okolí Hlavního nádraží. Metroindex, na kterém se podílí poradenská firma Deloitte, považuje za byty u metra ty, které jsou vzdálené od stanic maximálně půl kilometru.

...

Firma Ekospol se zase chystá na další výstavbu na budoucí konečné „déčka“ v Písnici, která je zatím z hlediska cen spíš popelkou. „Sehnat v Praze pozemek vhodný k bytové výstavbě za rozumnou cenu je dnes skoro nemožné. Tím spíš to platí pro pozemky v blízkosti metra. Docházková vzdálenost od stanice metra zdražuje takové pozemky o patnáct i víc procent, stejně se promítne i do ceny bytů,“ popisuje majitel Ekospolu Evžen Korec.

Celý článek čtěte zde:

https://prazsky.denik.cz/podnikani/metro-zdrazuje-bydleni-v-praze-zebricek-vede-okoli-staromestske-20190523.html