Glosář E. Korce: V říjnu se v Praze nezačal stavět ani jeden byt

Růst českého stavebnictví nekončí – i v říjnu rostla stavební produkce meziročně tempem 9 %. Daří se hlavně pozemnímu stavitelství, přidávají se ale i inženýrské stavby. Naopak bytová výstavba je stále v krizi – meziročně bylo v říjnu podle statistik ČSÚ zahájeno v celé České republice meziročně o 1,7 % bytů méně. A pokud jde pouze o bytové domy, tak tam je pokles více než třetinový – 35,4 %! Přitom vysloveně alarmující zůstává situace v Praze, kde se v říjnu nezačal stavět ani jediný nový byt v bytovém domě.

56. 20. 78. 13. 61. 36. To nejsou čísla tažená ve Sportce, ale počty nově zahájených bytů v bytových domech na území hlavního města v jednotlivých měsících tohoto roku. Bylo jich 56 v září, 20 v červenci, 78 v červnu, 13 v březnu, 61 v únoru a 36 v lednu. Na tato výmluvná čísla navázal říjen, kdy se nezačal stavět ani jeden jediný byt. Můžeme tak konstatovat, že se bytová výstavba v Praze zcela zastavila!

Více čtěte zde:

http://www.stavebni-forum.cz/cs/glosar-e-korce-v-rijnu-se-v-praze-nezacal-stavet-ani-jeden-byt/?fbclid=IwAR1BBlIksMFvXO8iLNyDx-g7BYT-YH5oYBQ3GcdYzECT52d6L96SuDdXiVs