Postup při koupi bytu

Koupě nového bytu od společnosti EKOSPOL krok za krokem

Od výběru Vašeho nového bytu až k nastěhování – koupě bytu rychle a přehledně

recepceVyberte si z naší nabídky byt, který odpovídá přesně Vašim představám, a sjednejte si nezávaznou schůzku s naším makléřem. Kontaktovat nás můžete emailem nebo telefonicky, případně vyplněním formuláře u konkrétního bytu nebo prostřednictvím našich stránek na Facebooku.

Naši zkušení makléři Vás na osobní schůzce detailně seznámí s projektem a vybraným bytem a ochotně zodpoví všechny Vaše dotazy. V případě, že máte o byt i nadále zájem, můžete využít bezplatné ústní rezervace vybraného bytu na dobu až tří dnů.

  • TIP: Pokud v daném projektu nenaleznete byt přesně podle Vašich představ, neváhejte nás kontaktovat a sdělit nám Vaše přesné požadavky. Možnosti stavebních a dispozičních úprav jsou v rané fázi výstavby skutečně velké a rádi Vám vyjdeme vstříc, včetně případného spojení menších bytů do větších.

Smlouvy a financování

smlouvaJakmile svůj zájem o koupi bytu potvrdíte, makléř Vám obratem vyhotoví návrh jednoduché rezervační smlouvy, kterou do pěti dnů společně uzavřeme. V rezervační smlouvě bude uvedena lhůta, po kterou bude byt pro zájemce rezervován. Tato doba se může lišit podle Vámi vybraného projektu.

  • TIP:Pokud pro nákup nového bytu zvažujete využít hypoteční úvěr a nejste si jisti, zda jej můžete získat, naši hypoteční makléři Vám připraví předběžný propočet financování ještě před uzavřením rezervační smlouvy. Během velmi krátké doby tak zjistíte, zda hypotéku získáte.

Po uzavření rezervační smlouvy se rozhodnete o způsobu financování koupě Vašeho nového bytu. Při financování hypotékou Vám naši zkušení hypoteční makléři nabídnou optimální variantu financování, vysvětlí a pomohou s celým procesem schvalování úvěru a připraví podrobný propočet splátek Vašeho úvěru. U naší společnosti se při financování koupě bytu s využitím hypotéky EKOSPOL kupní cena bytu nemění.

Jakmile se rozhodnete o způsobu financování, připravíme Vám návrh smlouvy o budoucí smlouvě kupní s podrobným platebním kalendářem.

  • TIP: Pokud Vám nevyhovuje náš standardní platební kalendář, naši makléři vám při osobním jednání rádi sdělí podrobnější informace ohledně individuálního platebního kalendáře.

Klientské změny a výstavba 

Po odsouhlasení a uzavření smlouvy o budoucí smlouvě kupní Vás kontaktují naši pracovníci oddělení klientských změn, kteří Vám v naší vzorkovně představí široký výběr standardních i nadstandardních materiálů. Z nich si budete moci vybrat vybavení a zařizovací předměty do Vašeho nového bytu, jako jsou např. dlažby, obklady, dveře, podlahy, sanitární keramika apod. Pracovníci klientských změn s Vámi zároveň projednají Vaše požadavky na případné stavební úpravy bytu a připraví předběžnou cenovou kalkulaci požadovaných úprav.

  • TIP: Výběr materiálů a stavebních úprav je možný pouze do určité fáze výstavby projektu, proto s výběrem bytu a uzavřením smlouvy neváhejte!

stavbaV době dokončení hrubé stavby projektu podáme na Katastr nemovitostí tzv. Prohlášení vlastníka, na jehož základě budou jednotlivé rozestavěné byty zapsány do Katastru nemovitostí. Pozor, po datu podání Prohlášení vlastníka na Katastr nemovitostí si již nemůžete vybrat konkrétní garážové stání k bytu. Další důvod proč s uzavřením smlouvy neváhat!

V případě financování hypotékou Vám banka v době dokončení hrubé stavby vyhotoví zástavní smlouvu, na základě které budete bance ručit za poskytnutý úvěr kupovaným bytem. Po jejím podpisu ji podáme na katastrální úřad ke vkladu zástavního práva a následně bude úvěr čerpán.

  • TIP: Většinu podkladů nutných pro čerpání úvěru za Vás bance dodáme my. Uhradíme za Vás i poplatek za návrh na vklad zástavního práva do Katastru nemovitostí.

V době dokončení stavby Vás budeme kontaktovat k tzv. předpřejímce bytu. Zde budete mít možnost si před podpisem kupní smlouvy důkladně zkontrolovat Váš byt a kvalitu všech provedených prací tak, aby případné nedostatky byly odstraněny do doby předání bytu.

  • TIP: Kvalitu Vašeho nového bytu si samozřejmě můžete kontrolovat i během výstavby. Stačí si s odpovědným pracovníkem stavby dohodnout individuální termín, kdy Vám na stavbě vše podrobně ukáže!

V době dokončení stavby zároveň dojde k její kolaudaci a přidělení čísla popisného. Následně můžeme uzavřít kupní smlouvu. Návrh kupní smlouvy obdržíte s dostatečným předstihem společně s možnými termíny jejího podpisu a po podpisu budete kontaktováni ohledně domluvení termínu předání hotového bytu.

  • TIP: Pokud Vám nebude vyhovovat žádný z navržených termínů podpisu kupní smlouvy nebo předání bytu, není problém domluvit s našimi pracovníky termíny individuální. 

Kupní smlouva a předání bytu 

Kupní smlouva je uzavírána v sídle naší společnosti (Dukelských hrdinů 19, 170 00 Praha 7).

Po uzavření kupní smlouvy ji podáme na Katastrální úřad k provedení vkladu Vašeho vlastnického práva (převodu vlastnictví bytu).

  • TIP: Poplatek za vklad kupní smlouvy do Katastru nemovitostí za Vás uhradíme my. Ušetříte další 2.000,-Kč. 

kliceV předem dohodnutém termínu Vám předáme Váš nový byt. Znovu si důkladně zkontrolujete byt, kvalitu prací a o předání bytu spolu sepíšeme předávací protokol. Případné drobné nedostatky uvedeme do protokolu včetně termínu jejich odstranění.

Předáváme Vám klíče od Vašeho nového bytu a můžete se stěhovat!

  • TIP: Pokud najdete v bytě nějaký nedostatek i po předání bytu, samozřejmě Vám jej odstraníme v rámci záruční lhůty. A pokud nebudete s čímkoli zcela spokojeni, můžete se vždy obrátit přímo na vedení společnosti, které zajistí nápravu!