FAQ

Odpovědi na vaše nejčastější otázky

Nenašli jste svou odpověď?

O společnosti EKOSPOL

Historie naší společnosti čítá 30 let. Postavili jsme desítky projektů a zajistili bydlení tisícům rodin.

Naše historie přehledně

Společnost EKOSPOL byla založena v roce 1992. Na špičce trhu s novými byty v Praze se tedy pohybujeme již 30 let.

Majitelem a generálním ředitelem firmy EKOSPOL a. s. je RNDr. Evžen Korec, CSc. Společnost Ekospol vlastní se svou ženou Janou Korcovou. Evžen Korec absolvoval Karlovu univerzitu, kde v roce 1981 získal titul doktor přírodních věd. Od roku 1982 pracoval v Ústavu molekulární genetiky Československé akademie věd, kde v roce 1986 získal titul CSc. Od roku 1986 dlouhodobě pobýval v zahraničí (Německo, Anglie a Francie), kde pracoval na univerzitách v Göttingenu, Londýně a Paříži. Poté, co v zahraničí získal zkušenosti v investorské činnosti a v řízení, v roce 1992 založil a od té doby řídí společnost EKOSPOL.

Od roku 2010 je nejcitovanější osobností českého developmentu, stejně jako jeho společnost EKOSPOL je nejcitovanější developerskou firmou. Evžen Korec byl oceněn prestižní cenou Manažer odvětví v segmentu výstavby nemovitostí, pronájmu a developmentu. Pravidelně přednáší na Vysoké škole ekonomické a je spoluautorem osmi knih. Více informací o Evženu Korcovi zjistíte v sekci Vedení společnosti.

Detailní nabídku včetně podrobného rozpisu dispozic u jednotlivých bytů naleznete na našich webových stránkách v sekci Aktuální nabídka bytů.

Chci vidět nabídku bytů

Společnost EKOSPOL působí na trhu s nemovitostmi už 30 let, dokončila 58 developerských projektů pro více než 10 000 spokojených klientů. Právě prokazatelná historie firmy a množství kladných referencí je pro vás nejlepší zárukou, že právě EKOSPOL vám nabídne nejlepší kombinaci ceny a kvality při koupi vašeho nového bydlení. Nejlepší vizitkou společnosti EKOSPOL je to, že všechny její projekty jsou vyprodány ještě dlouho před dokončením, většina bytů je prodána dokonce před zahájením stavby.

EKOSPOL navíc jako jediný rezidenční developer v České republice patří nepřetržitě od „krizového“ roku 2009 mezi 100 nejstabilnějších českých firem. Objektivní hodnocení podle ekonomických ukazatelů ČEKIA Stability Rating provádí každoročně nezávislá Česká kapitálová a informační agentura ČEKIA. Naši klienti tak mají jistotu, že jejich nové bydlení vždy v dohodnuté kvalitě dokončíme.

EKOSPOL jako jediný rezidenční developer v České republice patří nepřetržitě od „krizového“ roku 2009 mezi 100 nejstabilnějších českých firem. Objektivní hodnocení podle ekonomických ukazatelů ČEKIA Stability Rating provádí každoročně nezávislá Česká kapitálová a informační agentura ČEKIA. Naši klienti tak mají jistotu, že jejich nové bydlení vždy a v dohodnuté kvalitě dokončíme.

Nejlepší vizitkou pro EKOSPOL je 58 dokončených developerských projektů a více než 10 000 spokojených zákazníků za 30 let historie firmy.


Finance, hypotéka... Jak to zaplatím?

Vlastní bydlení je velkým krokem v životě každého člověka. Naším úkolem je vám vše maximálně usnadnit.

O hypotéce EKOSPOL

Byt lze samozřejmě zaplatit pomocí hypotéky. EKOSPOL pro své klienty připravil ve spolupráci s předními bankami nejvýhodnější Hypotéku EKOSPOL.

EKOSPOL pro Vás ve spolupráci s Hypoteční bankou a Komerční bankou vytvořil mimořádný produkt - HYPOTÉKU EKOSPOL. Vlastní bydlení nebylo nikdy dostupnější. Více informací naleznete v sekci Financování.

Lze jako spolužadatele uvést např. rodiče, a tím zvýšit celkový příjem žadatelů. Vlastníkem nemovitosti však rodiče být nemusí.

Ano, pokud splní podmínky pro získání úvěru.

Mají-li manželé zúžené společné jmění manželů či zrušené bezpodílové spoluvlastnictví manželů (tato skutečnost musí být doložena dohodou o zúžení společného jmění manželů nebo dohodou o zrušení bezpodílového spoluvlastnictví manželů), může žádat o hypoteční úvěr pouze jeden z manželů. Není-li společné jmění zúžené nebo zrušené bezpodílové spoluvlastnictví manželů, žádají o úvěr vždy oba manželé a ze společných prostředků hradí splátky hypotečního úvěru.


Vybral jsem si byt. Jaké jsou další kroky?

Zakoupení bytu od naší společnosti je snadné. Celým procesem vás provede tým zkušených profesionálů.

Jak na koupi bytu

Registrace před zahájením prodeje je možná, a dokonce vám ji můžeme doporučit. Každý z registrovaných zájemců dostane informaci o zahájení prodeje nového projektu, a má tedy možnost vybírat si z bytů mezi prvními. Bytové projekty od EKOSPOL a.s. se vyznačují velmi rychlou prodejností a během prvních týdnů prodeje je 30–50 procent bytů v projektu prodáno právě takto předem registrovaným zájemcům. Chcete-li se zaregistrovat, můžete tak učinit zde, nebo kontaktujte přímo některého z našich makléřů dle sekce Kontakty.

Přihlásit se k odběru novinek

V našich bytech používáme kvalitní a osvědčené materiály od našich prověřených dodavatelů. Nad rámec třech pevně definovaných úrovní standardu si může klient vybírat z kompletního sortimentu našich partnerů. Více informací v sekci Standardy.

EKOSPOL poskytuje svým klientům záruku 2 roky.

Nezávazné rezervace samozřejmě umožňujeme a nejsou zpoplatněny po dobu tří pracovních dnů. Požadavek na rezervaci vámi zvolené bytové jednotky je možné zaslat prostřednictvím online formuláře u daného bytu na našich webových stránkách nebo lze telefonicky kontaktovat recepci společnosti, která vás spojí s makléřem. Nezávazné rezervace jsou platné až po potvrzení ze strany našeho makléře.

Můžete využít online formulář či kontaktovat recepci. Následně se s vámi naši makléři spojí a domluví nejlepší možný postup.

V první fázi se uzavírá rezervační smlouva na vámi vybranou bytovou jednotku. Při zahájení výstavby uzavírá klient smlouvu o kupní smlouvě budoucí. V případě financování bytu prostřednictvím hypotečního úvěru je nutné uzavřít při dokončení hrubé stavby bytového domu a po podání „Prohlášení vlastníka domu a pozemku o rozdělení svého vlastnického práva na vlastnické právo k jednotkám“ zástavní smlouvu. V poslední fázi po vydání kolaudačního souhlasu a přidělení čísla popisného pro bytový dům podepisuje klient kupní smlouvu. Detailně Vám vše rádi vysvětlí naši makléři.

V dnešní době se již o problém nejedná. Specifika vám rádi osvětlí přímo naši makléři.

Správcovská firma se komplexně stará o bytový dům. Zajišťuje funkčnost a pravidelnou kontrolu (periodické revize a servisy) všech společných zařízeních v domě (např. výtah). Zároveň většinou zajišťuje vnitřní i venkovní úklid, odečty a následné rozúčtování energií bytovým jednotkám, vedení účetnictví apod.

Klientské změny mají čtyři termínové sekce odvíjející se od postupu výstavby. Klient má tedy možnost úpravy dispozice bytu, včetně všech rozvodů, s částečnou možností zásahu do nosných konstrukcí a oken. Může také měnit zařizovací předměty a otopná tělesa včetně jejich umístění. V neposlední řadě je možná změna povrchových úprav včetně interiérových a vstupních dveří. Vše v závislosti na termínových sekcích, jejichž termíny obdržíte po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí kupní společně s katalogem klientských změn.

Klienti mají v našem showroomu na výběr ze široké nabídky obkladů, dlažeb a podlahových krytin, interiérových i exteriérových dveří. Ve spolupráci s kuchyňskými studii také nabízíme návrh kuchyňské linky za exkluzivní ceny.

EKOSPOL staví své byty ve vyhledávaných lokalitách s dobrou vybaveností a dopravní dostupností do centra. U každého projektu najdete důkladný popis občanské vybavenosti.

Všechny naše projekty leží v dobře přístupných lokalitách v blízkosti zastávky MHD a často jen několik minut jízdy od stanice metra. U všech projektů je dostatek parkovacích míst pro osobní automobily.

Všechny byty od společnosti Ekospol se vyznačují velmi vysokou kvalitou provedení už v základním standardu, který převyšuje srovnatelné projekty nabízené na trhu.

Byty jsou nabízeny ve třech úrovních standardu, a to v základní úrovni Ekostandard, dále ve střední úrovni Ekoplus a v prémiové variantě Ekoluxus. Na našem webu snadno zjistíte, v jakém standardu je Váš projekt, a můžete si projít důkladné informace o jednotlivých obkladech, dveřích či podlahách. Více informací v sekci Standardy.

Požadavkům klientů se snažíme vyjít maximálně vstříc a přizpůsobit dispozici bytu jejich potřebám. Možnost úpravy dispozic je omezena termínovými sekcemi, jejichž rozpis klient obdrží po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí kupní současně s katalogem klientských změn. V něm jsou rozsah a možnosti klientských změn popsány. Pro včasné zpracování vašich požadavků neváhejte kontaktovat pracovníky oddělení klientských změn.

Standardně používáme plastová okna s šestikomorovými profily, která jsou zasklena tepelně-izolačními trojskly. Klient má v případě zájmu možnost objednat okna s vyšším akustickým útlumem i okna s bezpečnostní fólií.

V rámci klientských změn lze okna doplnit i exteriérovými roletami či žaluziemi. Pro další podrobnosti neváhejte kontaktovat naše oddělení klientských změn.

Naše projekty navrhujeme tak, aby dosahovaly energetické třídy B - velmi úsporné.

Všechny byty jsou vybaveny větracím systémem vč. rekuperace, díky této úsporné technologii je v domácnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. Ten je navíc filtrován a ohříván teplem vzduchu odcházejícího. V každém bytě je tedy zajištěno zdravé větrání bez zbytečných tepelných ztrát.

Námi pečlivě vybraní dodavatelé při stavbě používají pouze moderní materiály a postupy, které jsou úsporné samy o sobě.

Prohlášení vlastníka budovy je právní dokument, kterým se vymezují jednotlivé bytové jednotky v domě a jejich spoluvlastnické podíly.

Společenství vlastníků jednotek, zkráceně SVJ, je právnická osoba, která vzniká za účelem správy budovy rozdělené na jednotky. Členy SVJ jsou všichni vlastníci jednotlivých jednotek.

Po dokončení výstavby domu, ve kterém se nachází váš nový byt, proběhne kolaudace domu a přidělení čísla popisného. Dle našich zkušeností a s ohledem na správní lhůty tento proces trvá minimálně jeden měsíc. Následně podepíšeme kupní smlouvu, jejíž podání na katastr za Vás zajistíme. Pověřený pracovník stavby vás následně kontaktuje, aby se s vámi domluvil na termínu, ve kterém si svůj nový byt převezmete. Samozřejmě děláme maximum pro to, abyste se mohli do svého bytu nastěhovat co nejdříve.

Bez pozemku ani ránu

Pro naše klienty hledáme ty nejlepší lokality. Jsme zároveň jedním z největších soukromých majitelů pozemků v Praze.

Chci prodat pozemek

Ano, stavíme jen a pouze na svých pozemcích. Jsme jedni z největších soukromých vlastníků pozemků v Praze a okolí, k dispozici máme více než 500 000 m² pro naše budoucí projekty.