Příležitost pro firmy: Na trhu práce se stále častěji objevují vysoce kvalifikovaní zájemci o zaměstnání

Přetrvávající nejistota z budoucího ekonomického vývoje stále paralyzuje tisíce firem v Česku. Stále více jejich zaměstnanců se obává o svou pracovní pozici a nechce čekat na případné propuštění. To je velká příležitost pro úspěšné firmy, které kvůli růstu hledají nové kvalifikované pracovníky. Na pracovním trhu jich je nyní více než dříve.

Už zhruba půl roku pozorujeme zásadní změnu. Mezi uchazeči o zaměstnání, kteří se nám hlásí na některou z poptávaných pozic, se výrazně zvyšuje podíl velmi kvalifikovaných lidí, kterých bylo dříve opravdu minimum. Je to dané pravděpodobně tím, že řada firem začíná propouštět. Mnoho pracovníků v různých firmách také vidí, že firmy nemají velkou perspektivu, a proto si už s předstihem hledají lepší zaměstnání. To je pro stabilní firmy, jako jsme my, velká příležitost k získání kvalifikovaných a motivovaných pracovníků. Je to nový trend pracovního trhu.

Problém tak není v množství, ale spíše v kvalitě. Mnoho z uchazečů totiž nesplňuje vysoké nároky, které na naše zaměstnance klademe. Zásadním předpokladem je aktivní snaha něčeho ve své pozici dosáhnout a prosadit své myšlenky. Hledáme takové zaměstnance, pro které je jejich práce posláním, nikoliv nutnou povinností sloužící k získání příjmu.

Aktuálně firma poptává pracovníky hlavně na ekonomické a technické pozice. „Hledáme v prvé řadě kvalifikované ekonomy na pozici hlavního účetního či samostatného účetního. Zájem máme také o velmi zkušené projektanty na pozici hlavní inženýr projektu, kteří budou řídit projekci velkých rezidenčních projektů se stovkami bytů. Šanci u nás mají i pracovníci na pozici stavební dozor či zkušení architekti, pro které bude výzvou a motivací připravit opravdu velké bytové projekty. Měli by umět připravit i projekty pro stavební povolení a prováděcí projekty,“ vyjmenovává hlavní poptávané pozice generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Ekospol vlastní půl milionu metrů čtverečních pozemků k okamžité zástavbě, na nichž plánuje výstavbu sedm tisíc bytů v celkové hodnotě 40 miliard korun. „Naši zaměstnanci mají možnost výrazně ovlivnit podobu Prahy na mnoho desetiletí. Takovou příležitost mnoho jiných firem nabídnout nemůže. Jedním z největších projektů je chystaná transformace, nyní zanedbaného bronwfieldu na Zličíně nedaleko metra B, v novou moderní městskou čtvrť s dvěma a půl tisíci byty a občanskou vybaveností. Podílet se na takové proměně je ambicí mnoha stavařů, ale splnit jim ji dokážou jen ti největší developeři s dlouholetou tradicí,“ zdůrazňuje Korec.


Podívejte se na aktuální nabídku

volných pozic v EKOSPOLU