Zahájili jsme stavbu jednoho z největších projektů současnosti, v Hostivaři vyroste 800 bytů

Osm stovek bytů a ateliérů vyroste v pražské Hostivaři nedaleko vlakového nádraží. Ekospol zahájil stavbu jednoho z největších rezidenčních projektů současnosti. Z první etapy, jejíž prodej zahájil na začátku roku, je aktuálně prodáno už 80 procent bytů. Ekocity Hostivař je tak nejprodávanějším rezidenčním projektem současnosti. Klienti oceňují hlavně mimořádně příznivou cenu, která byla v době zahájení prodeje dokonce o 40 tisíc korun za metr čtvereční níže, než byl celopražský průměr. Oproti běžné nabídce tak kupující ušetří sta tisíce korun. Vzhledem k mimořádnému zájmu klientů zahájí Ekospol prodej bytů z druhé etapy už ve středu 20. března.

„Ekocity Hostivař je jedním z největších současných rezidenčních projektů u nás, který zásadně promění celou lokalitu a přivede do ní nový život. Zahájením prodeje tohoto projektu jsme obrátili pražský rezidenční trh vzhůru nohama. Zájem kupujících byl tak obrovský, že v době zahájení stavby máme z první etapy prodáno už více než 80 procent bytů. Naše bezkonkurenční cena prostě táhne,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a dodává, že kupující u projektu v Hostivaři ušetří stovky tisíc korun. „Není proto divu, že je o tyto cenově bezkonkurenční byty takový zájem. Naši makléři pomalu nestíhají odpovídat na dotazy a u každého nabízeného bytu musí vytvářet pořadníky s mnoha zájemci. Většina z bytů zařazených do nabídky v první fázi prodeje zmizela z ceníků doslova během pár dnů, o jeden byt se ucházelo průměrně sedm zájemců. Není divu, tak cenově dostupný projekt na trhu dlouho nebyl,“ vysvětluje Korec a dodává, že kupující láká hlavně výjimečně nízká cena.

„Metr čtvereční u nás v Hostivaři vyjde o desítky tisíc korun levněji, než je celopražský průměr. Byty i přes bezkonkurenční cenu nabízí vysoký standard už v základní ceně, nechybí například ani rekuperace. Tak příznivé ceny můžeme nabídnout díky optimalizaci všech procesů při přípravě i výstavbě bytů, snížením sazby DPH o tři procentní body od Nového roku a realizací nižšího zisku,“ zdůrazňuje Korec, podle nějž Ekospol dlouhodobě nabízí moderní byty dostupné co největšímu počtu zájemců.

Projekt Ekocity Hostivař je tak mimořádný, že i u něj Ekospol nabízí garanci nejnižší ceny. „Srovnatelně kvalitní nové byty s tak výhodnou cenou nikde jinde v Praze nenajdete. Jsme si tím natolik jistí, že i tentokrát nabízíme garanci nejnižší ceny. To znamená, že pokud přesto najdete srovnatelný nový byt za nižší cenu, tak ji nejen dorovnáme, ale ještě snížíme o dalších sto tisíc korun,“ zdůrazňuje Korec.

Rezidenční projekt Ekocity Hostivař při ulici U továren tvoří šest nízkoenergetických domů s celkem 724 byty a 80 ateliéry. K nim náleží 559 parkovacích stání. Zájemci si mohou vybírat z bytů dispozic od 1+kk až po 3+kk přičemž ke každému bytu náleží buď balkon, terasa nebo předzahrádka. Prostranství mezi domy obohatí zeleň lákající ke klidnému odpočinku. Součástí areálu bude také zcela nová mateřská škola. Díky bezkonkurenční ceně jsou byty vhodné jak pro vlastní bydlení, tak i jako výhodná investiční příležitost.

Nižší cena neznamená horší kvalitu, právě naopak. Ekocity Hostivař už v základní ceně nabízí vysoký standard, například plovoucí laminátové podlahy v obytných místnostech, plastová okna s šestikomorovým profilem či protipožární vstupní dveře 3. bezpečnostní třídy. „Všechny byty jsou vybaveny také rekuperací, díky které je v domácnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. Ten je filtrován a ohříván teplem odcházejícího vzduchu. V každém bytě je tedy zajištěno zdravé větrání bez zbytečných tepelných ztrát. Díky tomu jsou domy energeticky velmi úsporné, jejich majitelé tak na provozních nákladech výrazně ušetří,“ vysvětluje Korec.

Ekocity Hostivař leží v atraktivní lokalitě s výbornou dopravní dostupností. „Pražská Hostivař spojuje skvělou dopravní dostupnost s klidnou lokalitou plnou zeleně, sportovního vyžití a bohaté občanské vybavenosti. Projekt se nachází přímo u autobusové zastávky a jen pár minut chůze od vlakového nádraží Praha – Hostivař. U něj se nachází retenční nádrž se zalesněným okolím, které je oblíbeným místem pro procházky i aktivní pohyb. Hostivař je atraktivní díky rozlehlému lesoparku a vodní nádrži sloužící ke koupání a dalším vodním sportům včetně vodního vleku. Vyhledávané jsou hlavně zdejší písčité pláže, dětská hřiště či rozsáhlá síť cyklostezek,“ přibližuje lokalitu projektu Korec.

V okolí bytového areálu se nachází mateřské, základní a střední školy, ordinace lékařů, veterinární stanice, plavecký areál, sportovní haly, obchodní centrum či golfové hřiště. Milovníci přírody stráví dlouhé chvíle prozkoumáváním třešňového sadu Hájecká, kde na ploše přesahující půl hektaru rostou vzácné odrůdy třešní jako například Granát, Baltavarská či Burlat. Rozmanité meandry Botiče budou lákat k dlouhým klidným procházkám. Hostivař jednoznačně znamená ideální bydlení pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Všichni zde naleznou mnoho možností, jak trávit volný čas.