Boříme prodejní statistiky a zahajujeme prodej další etapy v Hostivaři

Obrovský zájem o cenově bezkonkurenční byty z projektu Ekocity Hostivař doslova překopal prodejní statistiky. Z první etapy, jejíž stavba začala v pondělí, se od začátku roku prodalo už více než 80 procent bytů, což z Ekocity Hostivař udělalo nejprodávanější rezidenční projekt současnosti. Ekospol se proto díky mimořádně velké poptávce rozhodl zařadit druhou etapu se 124 byty a ateliéry podstatně dříve.

„Ekocity Hostivař je jedním z největších současných rezidenčních projektů u nás a díky bezkonkurenční ceně se rychle stal nejprodávanějším na trhu. Obrovský zájem klientů nás velmi příjemně překvapil, byty z ceníku mizí doslova před očima, makléři u nich museli vytvářet dokonce i pořadníky. V době zahájení stavby bylo prodáno už více než 80 procent bytů. Proto jsme se rozhodli zařadit druhou etapu do prodeje podstatně dříve, než jsme původně plánovali. Cenově dostupné bydlení v atraktivní lokalitě nyní mohou získat další zájemci,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec. Kupující u projektu v Hostivaři ušetří stovky tisíc korun. „Metr čtvereční u nás v Hostivaři vyjde o desítky tisíc korun levněji, než je celopražský průměr. Byty i přes bezkonkurenční cenu nabízí vysoký standard už v základní ceně, nechybí například ani rekuperace. Tak příznivé ceny můžeme nabídnout díky optimalizaci všech procesů při přípravě i výstavbě bytů, snížením sazby DPH o tři procentní body od Nového roku a realizací nižšího zisku,“ zdůrazňuje Korec, podle nějž Ekospol dlouhodobě nabízí moderní byty dostupné co největšímu počtu zájemců.

Projekt Ekocity Hostivař je tak mimořádný, že i u něj Ekospol nabízí garanci nejnižší ceny. „Srovnatelně kvalitní nové byty s tak výhodnou cenou nikde jinde v Praze nenajdete. Jsme si tím natolik jistí, že i tentokrát nabízíme garanci nejnižší ceny. To znamená, že pokud přesto najdete srovnatelný nový byt za nižší cenu, tak ji nejen dorovnáme, ale ještě snížíme o dalších sto tisíc korun,“ zdůrazňuje Korec.

Rezidenční projekt Ekocity Hostivař při ulici U továren tvoří šest nízkoenergetických domů s celkem 724 byty a 80 ateliéry. K nim náleží 559 parkovacích stání. Zájemci si mohou vybírat z bytů dispozic od 1+kk až po 3+kk přičemž ke každému bytu náleží buď balkon, terasa nebo předzahrádka. Prostranství mezi domy obohatí zeleň lákající ke klidnému odpočinku. Součástí areálu bude také zcela nová mateřská škola. Díky bezkonkurenční ceně jsou byty vhodné jak pro vlastní bydlení, tak i jako výhodná investiční příležitost.

Nižší cena neznamená horší kvalitu, právě naopak. Ekocity Hostivař už v základní ceně nabízí vysoký standard, například plovoucí laminátové podlahy v obytných místnostech, plastová okna s šestikomorovým profilem či protipožární vstupní dveře 3. bezpečnostní třídy. „Všechny byty jsou vybaveny také rekuperací, díky které je v domácnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. Ten je filtrován a ohříván teplem odcházejícího vzduchu. V každém bytě je tedy zajištěno zdravé větrání bez zbytečných tepelných ztrát. Díky tomu jsou domy energeticky velmi úsporné, jejich majitelé tak na provozních nákladech výrazně ušetří,“ vysvětluje Korec.

Ekocity Hostivař leží v atraktivní lokalitě s výbornou dopravní dostupností. „Pražská Hostivař spojuje skvělou dopravní dostupnost s klidnou lokalitou plnou zeleně, sportovního vyžití a bohaté občanské vybavenosti. Projekt se nachází přímo u autobusové zastávky a jen pár minut chůze od vlakového nádraží Praha – Hostivař. U něj se nachází retenční nádrž se zalesněným okolím, které je oblíbeným místem pro procházky i aktivní pohyb. Hostivař je atraktivní díky rozlehlému lesoparku a vodní nádrži sloužící ke koupání a dalším vodním sportům včetně vodního vleku. Vyhledávané jsou hlavně zdejší písčité pláže, dětská hřiště či rozsáhlá síť cyklostezek,“ přibližuje lokalitu projektu Korec.

V okolí bytového areálu se nachází mateřské, základní a střední školy, ordinace lékařů, veterinární stanice, plavecký areál, sportovní haly, obchodní centrum či golfové hřiště. Milovníci přírody stráví dlouhé chvíle prozkoumáváním třešňového sadu Hájecká, kde na ploše přesahující půl hektaru rostou vzácné odrůdy třešní jako například Granát, Baltavarská či Burlat. Rozmanité meandry Botiče budou lákat k dlouhým klidným procházkám. Hostivař jednoznačně znamená ideální bydlení pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Všichni zde naleznou mnoho možností, jak trávit volný čas.