Cenově bezkonkurenční byty z Ekocity Hostivař jdou na dračku, za týden jich z ceníku zmizelo 80 %

Mimořádný projekt Ekocity Hostivař společnosti Ekospol způsobil revoluci na pražském rezidenčním trhu. O byty za bezkonkurenční ceny je obrovský zájem. Během jednoho týdne od spuštění prodeje svého kupce našlo už 80 procent bytů z ceníku a také všechny ostatní už mají své zájemce. Na každý byt jich je několik, takže makléři musí vytvářet pořadníky. Rezidenční projekt Ekocity Hostivař totiž nabízí cenově nejdostupnější byty v Praze při zachování vysoké kvality a standardů. Zájemci za nový byt zaplatí o zhruba 45 tisíc korun za metr čtvereční méně, než je celopražský průměr. Ceny jednopokojového bytu 1+kk začínají na mimořádně příznivých 3,326 milionu korun, nejlevnější byt 2+kk vyjde na 4,545 milionu korun a za třípokojový byt 3+kk zaplatí zájemci 5,937 milionu korun. Nejlevnější ateliér 1+kk stojí dokonce 2,626 milionu korun. Oproti běžné nabídce klienti ušetří miliony korun. Ekocity Hostivař vyroste v atraktivní pražské lokalitě s výbornou dopravní dostupností.

„Náš nejnovější projekt Ekocity Hostivař obrátil pražský rezidenční trh vzhůru nohama. Hned po spuštění prodeje nás zavalili zájemci o cenově dostupné kvalitní byty. Během jediného týdne náš ceník výrazně prořídl, kupce našlo 80 procent nabízených bytů. U všech včetně těch stále dostupných přitom máme hned několik zájemců, makléři tak vytvářeli pořadníky. Průměrně se o jeden byt vážně ucházelo sedm potenciálních kupujících. Proto příští týden uvolníme do prodeje další byty s výjimečnou cenou,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a dodává, že kupující láká hlavně výjimečně nízká cena.

„Metr čtvereční u nás v Hostivaři vyjde o 45 tisíc korun levněji, než je celopražský průměr. U padesátimetrového bytu tak kupující ušetří dva a čtvrt milionu korun. Byty i přes bezkonkurenční cenu nabízí vysoký standard už v základní ceně, nechybí například ani rekuperace. Tak příznivé ceny můžeme nabídnout díky optimalizaci všech procesů při přípravě i výstavbě bytů, snížením sazby DPH o tři procentní body od Nového roku a realizací nižšího zisku,“ zdůrazňuje Korec, podle nějž Ekospol dlouhodobě nabízí moderní byty dostupné co největšímu počtu zájemců.

Projekt Ekocity Hostivař je tak mimořádný, že i u něj Ekospol nabízí garanci nejnižší ceny. „Srovnatelně kvalitní nové byty s tak výhodnou cenou nikde jinde v Praze nenajdete. Jsme si tím natolik jistí, že i tentokrát nabízíme garanci nejnižší ceny. To znamená, že pokud přesto najdete srovnatelný nový byt za nižší cenu, tak ji nejen dorovnáme, ale ještě snížíme o dalších sto tisíc korun,“ zdůrazňuje Korec.

Rezidenční projekt Ekocity Hostivař při ulici U továren tvoří šest nízkoenergetických domů s celkem 724 byty a 80 ateliéry. K nim náleží 559 parkovacích stání. Zájemci si mohou vybírat z bytů dispozic od 1+kk až po 3+kk přičemž ke každému bytu náleží buď balkon, terasa nebo předzahrádka. Prostranství mezi domy obohatí zeleň lákající ke klidnému odpočinku. Součástí areálu bude také zcela nová mateřská škola. Díky bezkonkurenční ceně jsou byty vhodné jak pro vlastní bydlení, tak i jako výhodná investiční příležitost.

Nižší cena neznamená horší kvalitu, právě naopak. Ekocity Hostivař už v základní ceně nabízí vysoký standard, například plovoucí laminátové podlahy v obytných místnostech, plastová okna s šestikomorovým profilem či protipožární vstupní dveře 3. bezpečnostní třídy. „Všechny byty jsou vybaveny také rekuperací, díky které je v domácnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. Ten je filtrován a ohříván teplem odcházejícího vzduchu. V každém bytě je tedy zajištěno zdravé větrání bez zbytečných tepelných ztrát. Díky tomu jsou domy energeticky velmi úsporné, jejich majitelé tak na provozních nákladech výrazně ušetří,“ vysvětluje Korec.

Ekocity Hostivař leží v atraktivní lokalitě s výbornou dopravní dostupností. „Pražská Hostivař spojuje skvělou dopravní dostupnost s klidnou lokalitou plnou zeleně, sportovního vyžití a bohaté občanské vybavenosti. Projekt se nachází přímo u autobusové zastávky a jen pár minut chůze od vlakového nádraží Praha – Hostivař. U něj se nachází retenční nádrž se zalesněným okolím, které je oblíbeným místem pro procházky i aktivní pohyb. Hostivař je atraktivní díky rozlehlému lesoparku a vodní nádrži sloužící ke koupání a dalším vodním sportům včetně vodního vleku. Vyhledávané jsou hlavně zdejší písčité pláže, dětská hřiště či rozsáhlá síť cyklostezek,“ přibližuje lokalitu projektu Korec.

V okolí bytového areálu se nachází mateřské, základní a střední školy, ordinace lékařů, veterinární stanice, plavecký areál, sportovní haly, obchodní centrum či golfové hřiště. Milovníci přírody stráví dlouhé chvíle prozkoumáváním třešňového sadu Hájecká, kde na ploše přesahující půl hektaru rostou vzácné odrůdy třešní jako například Granát, Baltavarská či Burlat. Rozmanité meandry Botiče budou lákat k dlouhým klidným procházkám. Hostivař jednoznačně znamená ideální bydlení pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Všichni zde naleznou mnoho možností, jak trávit volný čas.