Evžen Korec diskutoval s ministryní Dostálovou o novém stavebním zákonu

Generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec se setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Schůzku se zástupci podnikatelských svazů, asociací a největších developerských a stavebních firem iniciovala sama ministryně s tím, že se chtěla seznámit s názory odborné veřejnosti na projednávaný nový stavební zákon. Ministerstvo pro místní rozvoj se nyní vypořádalo s více než 5000 připomínkami a k projednání na vládu ho chce předložit do června.

„Velmi vítáme, že je tu ze strany ministerstva konečně vůle změnit současný legislativní Kocourkov. Postavit bytový dům dnes trvá v Praze pět až sedm let, a to zdražuje byty o deset procent. To znamená u bytu za pět milionů, že člověk platí půl milionu navíc. Je pro nás velmi důležité vyřešit systémovou podjatost a zajistit to, abychom už nemuseli čekat na vydání stanoviska dotřenými orgány i rok. Stavební zákon obsahuje některé zásadní principy, které by toto mohly změnit,“ komentoval setkání Evžen Korec a dodal, že kromě vyřešení systémové podjatosti stavebních úřadů je klíčové ponechání takzvané fikce souhlasu.

Ta znamená, že pokud dotčený orgán nevydá stanovisko včas, tak se bude automaticky považovat za to, že s předloženým stavebním záměrem souhlasí. „To by celé stavební řízení urychlilo o mnoho měsíců,“ říká Evžen Korec.

Tiskovou zprávu MMR ze setkání si můžete přečíst na mmr.cz/