Evžen Korec bloguje - přečtěte si čtyři nové články

Nejen k aktuálním ekonomickým tématům se na svém blogu vyjadřuje generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, Evžen Korec. Vystudovaný biolog a zároveň ředitel ZOO Tábor na této stránce komentuje i problematiku ochrany zvířat, ta jsou totiž jeho celoživotní zálibou.

V článku Los do české přírody patří. Tak proč ty manévry a zbytečná smrt? kritizuje nedávný necitlivý pokus o odchyt losů u Brna. V jeho důsledku losí samice i její mládě uhynuly. „Je zřejmé, že celá akce byla řízena zcela amatérsky lidmi bez biologického vzdělání a bez jakékoliv empatie vůči zvířatům,“ píše v textu Korec.

Před zbytečnými zásahy státních institucí do života lidí varuje generální ředitel EKOSPOLU v textu ČNB se opět míchá lidem do života, výši hypoték nesmí určovat stát. Omezení dostupnosti hypoték sice podle něj bude mít i pozitivní dopad – na úvěr nově nedosáhnou i ti zájemci, kteří by pak měli problémy se splácením, zároveň ale opatření upírá svéprávným lidem právo rozhodnout se podle svého.

Čekali víc svobody, dostali chomout. Být Britem, hlasuji pro brexit, uvádí Korec v dalším článku a vysvětluje, že Evropská unie namísto ekonomické svobody vrší stále nové restrikce a nařízení, které nejen Britům otravují život.

Odstrašujícím příkladem lidské zákeřnosti je podle ředitele ZOO Tábor případ, kdy brazilští pořadatelé olympijských her přitáhli na jeden z ceremoniálů samici jaguára. Vystresované zvíře, které se ošetřovatelům vysmeklo, pak museli zastřelit. Více se dozvíte v článku V Brazílii utýrali jaguára ve jménu olympiády. Hrajme prosím fair play i vůči zvířatům.