EKOSPOL za čtvrt století na trhu postavil bydlení pro okresní město a změnil Prahu

Dlouhodobý developerský lídr EKOSPOL letos slaví čtvrt století úspěšného fungování na českém trhu. Z malé začínající firmičky věnující se hlavně zasíťování stavebních pozemků se EKOSPOL vypracoval až do pozice lídra developerské výstavby v ČR. V 53 velkých projektech poskytl bydlení deseti tisícům lidí, což odpovídá okresnímu městu. Výrazným způsobem změnil podobu mnoha pražských městských částí a definoval standardy moderního bydlení. Za svou činnost získal mnohá ocenění.

EKOSPOL vznikl v roce 1992 jako jedna z tisíců firmiček zakládaných v devadesátých letech minulého století. Jen díky mimořádnému nasazení nejschopnějších lidí, kteří EKOSPOLEM prošli, se firma vypracovala do pozice dlouhodobého lídra rezidenčního trhu v Česku. Klíčovým ve vývoji firmy byl rok 2000, kdy EKOSPOL opustil stavební činnost a zaměřil se čistě na developerskou činnost. Díky tomuto rozhodnutí se mohl stát lídrem trhu.

EKOSPOL přivedl život do mnoha pražských lokalit, některé vybudoval zcela od základu. Například v Kyjích nyní dokončuje poslední dvě etapy žádaného projektu Panorama Kyje. Po jeho dokončení zde bude takřka tisícovka bytů, což z projektu dělá jeden z největších bytových areálů historie. Podobné množství bytů postavil také v projektu Nové Měcholupy. V minulých letech EKOSPOL připravil a prodal na dvě stovky stavebních parcel v nových Ďáblicích, šlo o jeden z největších projektů parcel na území hlavního města.