EKOSPOL nabízí perspektivní zaměstnání

Na pracovním trhu stále více přibývá vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří shánějí dobrou práci. Ekospol, stejně jako některé další firmy, zaznamenává dokonce násobný nárůst zájmu o konkrétní pozice, na které vypisuje výběrová řízení.„Bezpochyby na tom má největší podíl velké propouštění zaměstnanců ve firmách, na které tvrdě dopadla restriktivní opatření kvůli koronavirové pandemii. Dá se očekávat, že se na trhu práce budou objevovat i kvalifikovaní odborníci, kteří byli mnoho měsíců nedostatkovým zbožím. Pro firmy hledající nové zaměstnance by to mohlo být přínosem,“ míní generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec. Pochvaluje si, že zatímco ještě před rokem museli personalisté odborníky některých profesí aktivně vyhledávat a oslovovat, aby u nich vzbudili zájem o nabízenou pozici, nyní je trend naprosto opačný. „Zájemci se hlásí sami a je jich stále více,“ podotýká Korec.

Nejvíce kvalifikovaných a zkušených odborníků se nyní uchází o místo architekta, hlavního inženýra projektu či manažera povolování staveb. „Právě tyto profese aktuálně nejvíce hledáme, proto nás zájem zkušených lidí velmi těší. Je vidět, že současná krize má dopad i na mnoho firem a jejich zaměstnanci nyní hledají větší jistotu v zavedené a perspektivní společnosti. To jim Ekospol, který už 28 let mění vzhled Prahy, nabízí,“ říká Klára Hnátová, zástupkyně ředitele personálního sektoru společnosti Ekospol

Rapidně roste zájem také o ostatní vypsaná místa. „V meziměsíčním srovnání jde o mnohonásobný nárůst počtu uchazečů o každou vyhlášenou pozici. Například v březnu se u nás ucházelo o práci účetní třikrát víc zájemců než v únoru. A v dubnu už jsme měli dokonce čtyřnásobný nárůst zájmu o tuto konkrétní pozici,“ upřesňuje Hnátová a zdůrazňuje, že oproti loňskému roku je nyní mezi zájemci o tuto pozici podstatně více odborníků nejen s kvalitním vzděláním, ale také s dlouhodobými praktickými zkušenostmi v oboru.

Trend nárůstu zájmu o práci v této firmě je ale patrný také u ostatních vypisovaných pozic. „Pokud bychom se bavili jen o násobném přírůstku zájmu, tak ten je patrný například i u pozice projektant, architekt nebo technický dozor staveb. Ale nesmíme zapomínat ani na Zoologickou zahradu Tábor, kde se například o práci údržbáře zajímalo v dubnu šestkrát více zájemců než v únoru letošního roku. Také na pozici ošetřovatele zvířat přibývá zájemců s relevantními zkušenostmi z oboru,“ popisuje personalistka Hnátová situaci u dalších profesí, které pracují buď přímo ve společnosti Ekospol, nebo v ZOO Tábor.

Podívejte se na
Aktuální nabídku volných pozic v Ekospolu