Ekospol hledá zkušené manažery pro výstavbu

Absolventi škol budou mít letos výrazně ztížené podmínky pro to, aby našli dobrou práci. Pohled do evidence nezaměstnaných na pracovních úřadech totiž ukazuje, že absolventů je letos mnohem více než v předcházejících letech, zatímco nabízených příležitostí bude kvůli dopadům koronavirové krize jen poskrovnu.Koncem května evidovaly úřady práce přes 6900 absolventů, což je zhruba o 2300 více než ve stejném období loňského roku a téměř o 2000 více než ve stejném období roku 2018. V nabídce příležitostí se pro absolventy sice sešlo přes 64 000 volných pozic, vesměs šlo ale o příležitosti ve výrobě – počínaje montážními dělníky a pomocnými silami, přes řemeslníky a obsluhu pojízdných zařízení a strojů. Nabídka pro absolventy s vyšším vzděláním je hluboko pod hladinou poptávky.

A situace se hned tak nezlepší. Nabídka volných míst pro vysoce kvalifikované pracovníky bude letos v létě výrazně horší než v předcházejících letech, protože firmy poznamenané koronavirovou krizí omezují přijímání nových zaměstnanců. Mnohé naopak v rámci úspor pracovníky propouštějí.

Tato situace naopak nahrává firmám, které nyní mohou získat i velmi zkušené pracovníky, kteří ještě nedávno na volném pracovním trhu prakticky nebyli. I proto nyní mnoho firem zintenzivnilo práci svých personálních oddělení. „V současné době nabízíme příležitosti především manažerům povolování staveb, hlavním inženýrům projektů, projektantům pozemních staveb a architektům. Uplatnění u nás mohou najít také ekonomové se zkušenostmi v účetnictví,“ říká zástupkyně ředitele personálního sektoru společnosti Ekospol Klára Hnátová a dodává, že pokud jde konkrétně o absolventy, pro ně je vhodná aktuálně vypsaná pozice junior manažer povolování staveb.

Ekospol dává příležitosti absolventům dlouhodobě a v této strategii bude pokračovat i v budoucnu. Každý rok je mezi novými pracovníky víc než čtvrtina absolventů, tedy odborníků, kteří přicházejí buď přímo po ukončení školy, nebo mají dosavadní praktické zkušenosti kratší než jeden rok.

„Schopní lidé se u nás prosadí poměrně rychle. Výhodou je, že mohou uplatnit své neotřelé nápady a díky tomu vtisknout osobitou tvář novým čtvrtím, které v hlavním městě stavíme. Lákadlem je možnost podílet se na proměnách mnoha pražských lokalit,“ zdůrazňuje generální ředitel a předseda představenstva developerské firmy Ekospol Evžen Korec.

Připomíná, že práce s budoucími absolventy může začít v této firmě už rok před ukončením studia. Jde především o studenty závěrečných ročníků Českého vysokého učení technického v Praze a Vysoké školy ekonomické v Praze, pro které Ekospol každý rok vypisuje témata bakalářských a diplomových prací. Při úspěšném absolvováním praxe pak ti nejnadanější studenti dostávají v Ekospolu přednost při výběru do volných pracovních pozic.

Podívejte se na
Aktuální nabídku volných pozic v Ekospolu