Architekturu a technickou přípravu staveb má v Ekospolu na starost Petr Valeš

Dlouhodobý lídr rezidenčního trhu EKOSPOL zřídil nový sektor technické přípravy staveb, který zastřešuje architekty společnosti a hlavní inženýry projektů. Jeho ředitelem se stal Petr Valeš (33), který v Ekospolu pracuje od října 2014.

Třiatřicetiletý Petr Valeš vystudoval obor Konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě Českého vysokého učení technického v Praze. Do společnosti Ekospol nastoupil v říjnu 2014 jako hlavní inženýr projektu a poté v ní působil jako vedoucí oddělení projekce, později též jako ředitel sektoru výstavby. Ve svém volném čase se věnuje cestování, cyklistice, lyžování nebo sportovnímu rybolovu.

„Petr už v předchozích funkcích potvrdil, že je manažerem na svém místě. Kromě neotřelých nápadů u něj oceňuji hlavně jeho tah na branku, kdy dokáže všechny projekty dotáhnout do zdárného konce,“ komentoval povýšení Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL. Petr Valeš je mimo jiné autorem oceňovaného nápadu vytvořit zcela novou dispozici bytů 1+kk+sk spočívající ve stavebním oddělení spacího koutu u nejmenších bytů. „Tento nápad má potenciál překonat hranice naší firmy a rozšířit se na celý realitní trh. Klienti totiž tento způsob řešení spacího prostoru v malých bytech velmi oceňují. Já zase oceňuji Petrův vizionářský přístup a doufám, že ho využije i v budoucnu při řešení úkolů vyplývajících z jeho nové funkce,“ doplnil Korec s tím, že aktuální jmenování do funkce potvrzuje dlouhodobou politiku firmy dát prostor zaměstnancům přicházet s vlastními nápady a ty nejlepší oceňovat.