Absolventi v Ekospolu získají zajímavou praxi

Ten, kdo zaspal a nezajistil si práci hned po ukončení studia, tedy ještě před začátkem léta, má teď jednu z posledních šancí, aby si našel kvalitní a dobře ohodnocenou práci. Kdo z letošních absolventů se neprobudí ani teď, riskuje, že na něj na pracovním trhu na podzim zbydou už jen paběrky v podobě práce za nízkou mzdu nebo bez dostatečné možnosti seberealizace. Ekospol nyní nabízí atraktivní pozici vhodnou pro absolventy stavebních oborů či architektury.

Na konci léta na pracovní trh vrhne spousta studentů a absolventů, kteří si chtěli ještě užít své poslední prázdniny v životě. Pro mnoho z nich už ale bude pozdě, protože ty nejzajímavější pracovní pozice už budou pryč. Nechávat výběr svého prvního zaměstnavatele až na podzim se proto vůbec nevyplatí. Míst vhodných pro absolventy z inzertních portálů rychle ubývá. Přesto se zajímavé nabídky ještě najdou.

Developerská společnost Ekospol aktuálně hledá absolventy ze stavebního oboru nebo architektury. „Pokud jde o mladé odborníky s krátkou nebo žádnou praxí, tak v současnosti nabízíme příležitost pro vystudované architekty a stavaře. Zde pod vedením zkušenějších kolegů získají své první pracovní zkušenosti, které pak využijí v celém svém profesním životě. Díky našemu propracovanému školícímu systému se přitom nemusí bát, že bychom je hodili do vody a nechali plavat. Na začátku budou mít vždy na blízku někoho, kdo jim se zapracováním pomůže,“ říká Klára Hnátová, zástupkyně ředitele personálního sektoru společnosti Ekospol.

Tato pozice je sice vhodná pro absolventy s minimální praxí, ale hlásit se na ni mohou také zkušenější odborníci. Další zájemci se u Ekospolu aktuálně mohou ucházet také o post manažera povolování staveb, projektanta pozemních staveb, hlavního inženýra projektu, architekta pro velké developerské projekty vedoucího architekta velkých bytových projektů. Z nestavařských profesí najde v Ekospolu uplatnění také účetní s praxí.

Jeden z nejúspěšnějších pražských developerů dává příležitosti absolventům dlouhodobě, protože tento přístup se mu osvědčil. Pohled do jeho personálních statistik ukazuje, že mezi nastupujícími pracovníky bývá víc než čtvrtina absolventů, tedy lidí s odborným vzděláním, kteří přicházejí buď přímo po ukončení studia, nebo jejichž předchozí praxe nepřesahuje více než jeden rok.

S prací v Ekospolu přitom mohou budoucí absolventi začít už rok před ukončením studia. Pro studenty závěrečných ročníků Českého vysokého učení technického v Praze a Vysoké školy ekonomické v Praze totiž firma každoročně vypisuje témata bakalářských i diplomových prací. Při úspěšné praxi v době studia pak dostávají tito mladí odborníci přednost při výběru do volných pracovních pozic.

„Schopní odborníci s neotřelými nápady se u nás velmi rychle prosadí. Příležitost vtisknout tvář celým novým čtvrtím, které v hlavním městě stavíme, je velkou motivací,“ podotýká generální ředitel developerské firmy Ekospol Evžen Korec. Zdůrazňuje, že nejschopnější lidé, kteří svou odbornost prokazují i nadstandardními pracovními výkony, snadno v této firmě dosáhnou na milionové roční mzdy.

Seznam aktuálně poptávaných pozic naleznete zde.