Vedení společnosti

RNDr. Evžen Korec, CSc.

Po absolvování Karlovy univerzity jsem pracoval v Československé akademii věd a v roce 1986 jsem získal vědeckou hodnost CSc. Od tohoto roku jsem postupně pracoval v Göttingenu, Londýně a Paříži. Podílel jsem se na řadě projektů a stal se spoluautorem 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. U vědy jsem však nezůstal, byť mě celý život provází.

Po mém návratu ze zahraničí jsem v roce 1992 založil developerskou společnost EKOSPOL. Již 25 let jsem jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. EKOSPOL ušel za čtvrt století dlouhou cestu až k pozici lídra rezidenčního developmentu v České republice, kterou si dlouhodobě drží. EKOSPOL realizoval více než 50 developerských projektů a dal nový domov tisícům spokojených zákazníků.

Zkušenosti, které jsem za téměř dvacet pět let podnikání získal, často publikuji a pravidelně se vyjadřuji k otázkám problematiky rezidenčního developmentu, stavebnictví, trhu s bydlením a k hypotečnímu trhu. Napsal jsem také knihy Pozemky ukrývají poklady, Co je v domě, není pro mě!, Koupě bytu pod lupou a Jak jsem zachránil zoo v Táboře, které najdete v knihkupectvích a na našem e-shopu. Mezi významné osobnosti České republiky mne zařadila encyklopedie „Who is...?“ publikovaná švýcarským nakladatelstvím Hübners Who is Who.

V roce 2015 jsem se stal majitelem zoologické zahrady v Táboře, které hrozil zánik a rozprodej zvířat. To jsem jako celoživotní milovník zvířat nemohl dopustit a rozhodl jsem se zoo zachránit. Už v červnu roku 2015 se nám podařilo ZOO Tábor znovu otevřít pro veřejnost a společnost EKOSPOL se zároveň stala generálním sponzorem této zoologické zahrady.

Nejcitovanější osobnost českého developmentu

2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 opakovaně nejcitovanější osobnost českého developmentu

Společnost EKOSPOL dominuje žebříčkům citovanosti

Společnost EKOSPOL také dominuje žebříčkům citovanosti v letech 2010 - 2015

Přednášky

Často přednáší na VŠE a nejvýznamnějších konferencích


Manažer roku 2012

V roce 2013 byl Evžen Korec oceněn prestižní cenou Manažer odvětví v segmentu výstavby nemovitostí, pronájmu a developmentu při udílení prestižních cen Manažer roku 2012.


Zoo Tábor

V roce 2015 se Evžen Korec stal majitelem ZOO Tábor, které hrozil úplný zánik a rozprodání stovek druhů zvířat. Po několika měsících byla zoo opět otevřena a za prvního půl roku provozu prošlo jejími branami více než 50 000 návštěvníků. ZOO Tábor se specializuje na chov druhů, které jsou ohroženy a jejichž populace se neodvratně zmenšuje. Jedním z klíčových programů ZOO Tábor je program reintrodukce, tedy zpětného návratu, zubra evropského do české přírody, na němž spolupracuje s neziskovou organizací Česká krajina a s Biotechnologickým centrem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Více o naší zoo


Nejzajímavější publikované profily a rozhovory RNDr. Evžena Korce, CSc.