Rok ve znamení akvizic a dokončení nové městské čtvrti

Další úspěšný rok má za sebou dlouhodobý lídr bytové výstavby společnost Ekospol. Klientům jsme prodali na dvě stovky nových bytů a investovali také do nákupu nových pozemků. Jen na letošních akvizicích v budoucnu postavíme až 2600 nových bytů. Kromě toho po deseti letech od zahájení první etapy jsme letos na podzim dokončili jeden z největších rezidenčních projektů historie Prahy – novou městskou čtvrť Panorama Kyje.

Letošní rok je dalším úspěšným v šestadvacetileté historii firmy. I přes výrazný pokles celého trhu se nám podařilo prodat na dvě stě nových bytů. I letos se potvrdil dlouhodobý trend, kdy naše projekty vyprodáváme dlouho před dokončením. Potvrdilo se to i u dvou posledních etap výjimečného projektu Panorama Kyje, kterými jsme završili dekádu trvající proměnu celého místa v živou městskou čtvrť,“ hodnotí uplynulých dvanáct měsíců generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a dodává, že právě Panorama Kyje s takřka tisícovkou bytů se už stihl zapsat do historie hlavního města.

Ekospol letos na jaře také po delší odmlce nabídl k prodeji stavební parcely pro rodinné domy, a to ve vyhledávané lokalitě pražských Kbel. Kromě toho i letos pokračoval v akvizicích stavebních pozemků. „Dlouhodobou strategií firmy je investovat zisk z prodeje bytů do nákupu nových pozemků, v čemž jsme pokračovali i letos. Nakoupili jsme několik pozemků pro výstavbu zhruba 2600 nových bytů. Nyní na těchto projektech intenzivně pracujeme a doufáme, že je budeme moci brzy představit veřejnosti a klientům,“ doplňuje Korec.